Kasdienė Praktika Gyvenimui bei Augimui Balanse ir Darnoje

Paulius Daukšas Budimo Kanalas

Sveiki gyvi laimingi 🙂

Dalinuosi savo kasdiene praktika su kuria save mokinu sąmoningai gyventi dharmoje – balanse, harmonijoj, kaip vienas beribis kūrėjas, kuris iš tiesų mes visi ir esam. Be abėjo jau dalinausi tokio pobūdžio praktika bei paaiškinimais ir anksčiau, tačiau dabar pateikiu atnaujintą variantą, kuris gali suteikti daugiau aiškumo ir efektyvumo.
Šią praktiką sudaro 3 pagrindiniai komponentai, kuriais ir sukuriam balansą su kuriuo galime harmoningai augti ir klestėti savo gyvenime. Tai tarsi trikampis per kurį atsiveriam savo dieviškai šviesai ir vedimui. Ilgainiui sąmoningai praktikuojant šią praktiką ji tampa vis labiau ekstatiškai automatiška, natūrali ir organiška. Tačiau iki tol ir taip pat patiriant didesnius svyravimus, pasipriešinimą ir kančią – labai rekomenduotina sau vis priminti ir sulygiuoti šiuos 3 komponentus savyje.

 

Šie komponentai yra:
1. Leidimas Būt.

2. Leidimas Įsijaust.

3. Leidimas Veikt.

 

Čia visur minimas „Leidimas”, kas nusako veiksmą su mažiausiai pastangų, nes tu esi 1 beribis kūrėjas ir tau nereikia nieko forsuoti pačiam prieš save. Didžiausia galia reikalauja švelniausio prisilietimo. Leidimas yra tikroji kūrinijos mechanika.

1. „Leidimas Būti” yra paprasčiau nei gali atrodyti, dėl to – dauguma žmonių to nepastebi, o tai ir yra pats dharmos pagrindas. Leidimas būt reiškia tiesiog gryną buvimo/savasties patyrimą – duot sau leidimą patirti patį patyrimą, kuris yra amžinas ir nieko nereikalaujantis. Tai yra besąlyginė meilė, neutralumas, empatija, taika. Savo tyros esybės nuovoka, kuri jaučiama, kaip palaima.

2. „Leidimas Įsijausti” yra dinaminės kūrybinės energijos priėmimas. Tai yra iš tos pilnatvės kylantis troškimas naujai ir naujai atrasti save. Tai yra iš atjautos kylanti vizija/pašaukimas/įkvėpimas. Leidimas sau visais savo turimais pojūčiais ir juos jungiančia vaizduote bei intuicija giliau pajausti esamo momento energiją, kuri tuomet veda ir nurodo tavo harmoningiausią santykį su kiekviena gyvenimo situacija.

 

3. „Leidimas Veikt” tai smagioji dalis, nes tai spontaniškas šokis ir žaidimas. Tai leidimas įkvėpimo energijai reikštis ir realizuotis per-kūną – per turimą intelektą ir sugebėjimus. Tai entuziastingas atsidavimas veiksmui ir kūrybai išlaikant nuovoką ir balansą su ankstesniais „būvimo” ir „įsijautimo” principais. Visa tai nusako, jog šis veikimas yra laisvas nuo tikėjimosi/reikalavimo kuris tik sukuria pasipriešinimą tame harmoningame veikime.

 

Šiuos komponentus dar galim matyti kaip „1.” neutralų centrą, „2.” kaip moterišką – receptyvią dalį ir „3.” kaip vyrišką – užpildančią dalį. „1.” palaiko stabilią erdvę ir ašį, o „2.” ir „3.” yra ištisam dinaminiam, transformaciniam šokyje. Pagal aktualumą gyvenimo tėkmėj – mes laisvai galim keisti savo fokusą ties reikiamu komponentu – kartais reik labiau pabūt neutraliam poilsije, kartais labiau įsiklausyt ką sako vidus ar kiti, o kartais visa esybe fokusuotis į atliekamą veiksmą. Tačiau tame taip pat svarbu nepamesti/neužmiršti šių trijų sąryšio, kuris viską ir balansuoja į harmoniją. Taip, tai harmoninga cirkuliacija tarp šių aspektų, pvz: kažkas užduoda man klausimą ir aš jį priimu į beribę nuovoką, tuomet joje ateina pajautimas, supratimas ir tuomet atsakau į klausimą ir t.t.. Šiame „pirmyn/atgal” procese gali iškilt įvairūs ribojantys įsitikinimai, susireikšminimai ir panašiai – ko pasekoje komunikacijos sklandumas išsiderina, tačiau tai puiki galimybe atrasti tuos blokus bei susitapatinimus su įvairiom programom ir tuomet visą tai paleidinėt/integruot.

 

Iš tiesų tai yra daug paprastesnis ir lengvesnis gyvenimo būdas negu dauguma žmonių vis dar yra įpratę gyventi. Tai leidimas gyvenimui veikti per save automatiškai – vien būnant savo palaimos būsenoje. Ši būsena pasiima viską, kas esamu metu nėra aktualu ir suteikia viską, kas yra aktualiausia. Tai tarsi keliavimas automobiliu, sėdint galinėje sedynėje ir turint pilna kontrolę bei tikslų veikimą vien su savo leidimu ir būsena. Taip, tai taip vaikiškai paprasta, tačiau vaikas ir yra beribis kūrėjas ir jis visalaik su tavim – tau tereik būt darnoje su savim. Ši darna visada veda taip, kad jaustumeis patogiai integruojant naujus patyrimus ir augant toliau. Dėl to svarbu balansas tarp užsnūdimo/pražiopsojimo ir pastangų/prasilenkimo arba kitais žodžiais – tarp prilaikymo ir stūmimo. Tiesiog priimk savo natūralų tempą, kuris be abejo keisis.

 

Dar vienas galingas momentas apie balansą slypi pasiryžime atrasti balansą už visų atrodančių disbalansų. Kai pvz gyvenime vyksta kažkas nemalonaus, ko negali pakeisti ir esi įtampoje – tiesiog pasinaudok tuo, kaip stipria atspirtim į „1.” komponentą ir leisk viskam tiesiog būti – pajausk, kad už visų atrodančių disbalansų yra daug gilesnis ir tikresnis balansas iš kurio tu ir matai tuos „disbalansus”. Ir tuomet kai leidi sau būt tame nesuvaržytame balanse – viskas pradeda harmonizuotis pačiu sveikiausiu būdu ir į tai taip pat gali įeit tam tikrų jausmų priėmimas bei tam tikri veiksmai.

 

Ši praktika iš esmės labai paprasta, tačiau jos gylis pasireiškime yra begalinis. Dėl to kviečiu tiesiog atsiduoti pačiai praktikai ir patyrimui, kas ir atneš daugiau įrodymu, suvokimų ir pasitikėjimo, kuris ir sukuria tikrą leidimą tai dharmai skleistis ir tiesiog būti ja. Taip pat aš dalinuosi savo patirtim, įžvalgom ir gidavimu „Budimo Kanalo” veikloje – visos nuorodos yra randamos per www.budimokanalas.lt

Smagios praktikos ir iki)))

Šis mano piešinys puikiai simbolizuoja šį principą: tavo dešinės apačioj yra "1.", tuomet kairėje "2." ir viršuje "3.", o centre - pačios darnos manifestacija.
Kiti Įrašai

Budinančių Žinučių Lavina Uždarant 2023! (1 dalis)

Linijinis laikas yra viena iš nuostabiausiu iliuzijų, kurioje galima lengvai pamiršti, jog tai iliuzija ir patikėti, jog mes esame ribotos esybės joje, o tai reiškia varginantį užsipildymo siekį per nesibaigiantį laiko bei sąlygų koridorių, o tai atitinka gerai žinoma Budos

Skaityti

Pažink Dievą, Kaip Viską Apimančią Tikrovę

Tikslingiausias žodinis nurodymas į Dievą – Tai, kas Esti. Tai esatis, kuri esti kaip viskas, kas gali būti, be išimčių. Esatis yra viena ir beribė. Todėl klausimai apie Dievo egzistavimą bei charakteristikas – tai tarsi to paties Dievo (kuris santykinai

Skaityti